şu anlık söylenecek başka sözüm kalmadı

Kimedir hükümranlığınız? güneşin doğuşu ve batışını, bulutları, rüzgarları, kısaca evrendeki doğal şeyleri değiştirebilir misiniz ki? Aynı gökyüzüne bakmıyor muyuz, aynı havayı solumuyor muyuz? Neyi paylaşamıyoruz ki? Hiç anlamadım ve anlayamayacağım da. (çünkü anlamak istemiyorum artık)

gökyüzü

 

 

Yorum da yapamıyorum artık. “Son dakika…” , “Başımız sağolsun”, “Vatan sağolsun” , “Allah ailesine sabır versin” , “Şehitler ölmez vatan bölünmez” , “Hain saldırı” , “Bombalı saldırı” , “Mayın patladı ve….” , “Terörü lanetliyoruz” , “Şehit sayısı bilmem kaça çıktı”, “Halk isyanda protesto yürüyüşü…”, “paylaşacak birşey yok acıdan başka”.

Sosyal medyanın çalkalandığı günlerden bir gün daha… Küfürlü, sitemli, beddualı, acılı paylaşımlar almış başını gidiyor (haklı olarak). Kimisinin paylaşımları acı ve kederli, kimisi öfkesini kusuyor, kimisi de artık yorum yapacak ya da söyleyecek sözü kalmamış.

Benim de söyleyecek sözüm kalmadı, yanlış anlaşılmasın bu bir pes etme değil tabi ki. Şu anda sadece vatanım için dua edebiliyorum. Yine de ve inadına “NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLENE” diyorum.